Regjim i veçantë komunikacioni në komunën e Ilindenit për shkak të garës me biçikleta

Foto: Dragan Mitreski / Shtypi i Lirë

Ministria e Punëve të Brendshme njofton qytetarët se sot nga ora 12:16 deri në ora XNUMX:XNUMX në komunën e Ilindenit do të ketë regjim të veçantë të qarkullimit për shkak të mbajtjes së garës së biçikletave “Trofeu Ilinden” të organizuar nga komuna.

Pjesëtarët e Njësisë për siguri në komunikacionin rrugor në RVR Shkup do të ndërmarrin masa për devijimin e trafikut në rrugët përreth.

- Rruga e lëvizjes së pjesëmarrësve në garën e çiklizmit për rekreativë do të jetë nga salla e sportit "Goce Dellçev", përgjatë rrugës "9", rruga "8" deri në vijën e finishit - sallën sportive "Goce Dellçev", ndërsa Rruga e lëvizjes së pjesëmarrësve në garën e biçikletave për profesionistë do të jetë nga salla e sportit "Goce Dellçev" deri te objekti i komunës Ilinden, përmes mbikalimit në lagjen Ilinden për në Aivatovci, Mrshevci, Deljadrovci, Tekia, Miladinovci, Kadino, Marino deri në fundi – salla sportive “Goce Dellçev”, njofton MPB.

Ministria apelon qytetarët që të respektojnë urdhrat e punonjësve të policisë në rrugët ku do të zhvillohet gara me biçikleta.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës