Regjim i veçantë i komunikacionit nga ora 18:XNUMX për shkak të festës së Goce Dellçevit

Pamjet me dron të kaosit të trafikut në qendër të qytetit: FOTO/Sloboden Pechat

Ministria e Punëve të Brendshme nga ora 18:00 vendos regjim të veçantë të komunikacionit për shkak të manifestimit të paralajmëruar për festën e organizuar të lindjes së Goce Dellçevit më 4 shkurt në kishën “Shën. Spas” në Shkup.

Sektori i Punëve të Brendshme Shkup do të ndërmerr aktivitete dhe masa të intensifikuara për ngritjen e sigurisë rreth vendit ku do të zhvillohet manifestimi, gjatë së cilës do të ndërmerren masa për regjim të veçantë të komunikacionit. Gjithashtu, nga sot do të mbyllet për qarkullim rruga "Samoilova", në shtrirjen nga rruga "Iljo Vojvoda" (viadukti Samoilova) deri në kryqëzimin me rrugën "Prohor Pczinski" dhe më 4 shkurt, të shtunë, do të vendoset regjim i veçantë i qarkullimit. të zbatohet në rrugën “Lazar Liçenovski” dhe rrugën “Samoilova”, njoftoi MPB.

Ata u bëjnë thirrje të gjithë qytetarëve që të respektojnë urdhrat e punonjësve të policisë në rrugët ku do të zhvillohet ngjarja për të garantuar sigurinë e të gjithë përdoruesve të rrugës.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës