Mënyra e veçantë e trafikut në Vodno

Teleferiku në Vodno: Foto: Arkivi

Për shkak të garës së paralajmëruar të atletikës, Njësia për Siguri në Komunikacionin Rrugor në RSH Shkup sot nga ora 10 do të marrë masa për regjim të posaçëm të komunikacionit në malin Vodno.

Siç informon MPB, traseja e lëvizjes së garës atletike është nga parkingu i poshtëm i Sredno Vodno përgjatë rrugës rajonale (R2138) deri në Manastirin “Sh. Panteleimon” dhe anasjelltas.

Për këto arsye, Sektori për siguri në komunikacionin rrugor në SVR Shkup do të marrë masa për devijimin e trafikut nëpër rrugët përreth.

Ministria e Brendshme apelon qytetarët që të respektojnë urdhrat e punonjësve të policisë në rrugët ku do të zhvillohet ngjarja.

Ndërmarrja publike “Rrugë dhe rrugë” Shkup njofton se sot në bulevardin “Kiro Gligorov”, në shtrirjen nga Brikolaj deri në bulevardin ASNOM, qarkullimi do të zhvillohet sipas regjimit të vendosur përkohësisht.

- Vendoset regjimi orar për shkak të aktiviteteve për shënimin e sinjalizimit horizontal në bulevard në periudhën nga ora 7:19 deri në XNUMX:XNUMX, njofton kompania.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës