Të rinjtë e Pobedës janë mposhtur, por kanë shanse të mira për të eliminuar Coleraine

Të rinjtë e Pobedës kanë një shans për të eliminuar Coleraine nga Irlanda e Veriut/foto: FK POBEDA - grupi zyrtar Fans zyrtar i Facebook

Sot skuadra bëri debutimin e saj Fitore nga PrilepiChampions League për të rinjtë humbi minimalisht me 3:2 në vizitë në Coleraine në Irlandën e Veriut.

Pas pjesës së parë kampioni maqedonas për të rinjtë priti pas pjesës së parë me rezultat 1:2.

Fillimisht vendasit kaluan në avantazh në minutën e pestë me golin e Pattonit dhe pak para pushimit ai shënoi dy gola në tre minuta. Todorosky.

Nuk arritën të ruanin avantazhin, në pjesën e dytë përqendrimi u lëkund dhe në fund humbën ndeshjen. Rivali arriti të bëjë një kthesë të plotë përmes Stinson (52') dhe Wotton (58').

Të rinjtë e Pobedës ruajnë shanset për të kaluar në turin e dytë. Ndeshja e kthimit është më 5 tetor në Shkup dhe fituesi i dyfishtë do të luajë me ekipin më të mirë në fazën tjetër. Genk – Slavia Pragë.