Humbje për Eurofarm Pelisterin në ndeshjen e fundit në shtëpi në Champions League

Foto: RC Europharm Pelister

Eurofarm Pelister ka mbetur pa gola pas ndeshjes ndaj Aalborg në kuadër të xhiros së 13-të të Champions League. Manastiri nuk mundi t'i bëjë ballë danezëve, të cilët festuan fitoren me katër pikë (28:33).

Që në fillim, “pelistarët” patën dëshirën për të marrë pikën e parë në kompeticionin më të fortë europian, por gjithçka ishte e kotë. Kampioni i Maqedonisë nuk ka mundur t'i bëjë ballë kundërshtarit të zjarrtë i cili ka fituar nga pjesa e parë 14:17.

Në pjesën e dytë, skuadra daneze ruante në mënyrë rutinore avantazhin dhe në fund festoi një fitore me katër gola diferencë, ndonëse në një moment kishte edhe shtatë gola epërsi.

Nuk i ndihmoi Eurofarm Pelister dhe performanca e shkëlqyer e Filip Kuzmanovski i cili shënoi katër gola nga 11 tentime. Uros Borzas e përfundoi ndeshjen me gjashtë gola dhe pati katër Zharko Peshevski. Barthold и Bjornessen në radhët e Aalborg-ut shënuan nga pesë gola.

Në xhiron e fundit të fazës së grupeve, Pelisteri do të luajë kundër Klostadit, të cilin e viziton të mërkurën e ardhshme.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës