Ish-gruaja e R. Kelly-t: Kam frikë për fëmijët dhe gjaku i tij rrjedh në vena

Andrea Kelly / Foto: Printscreen/Instagram

Andrea Kelly ajo u martua Р. Kelly në moshën 22-vjeçare, në vitin 1996, dhe të dy kanë tre fëmijë: Joanne, Jaa dhe Robert Jr.

Ish-bashkëshortja e kantautorit R. Kelly, Andrea Kelly (47), e njohur profesionalisht si Drea, një koreografe, balerin dhe aktore amerikane, këtë herë pas vendimit të Gjykatës për dënimin me 30 vite burg të ish-bashkëshortit. , hesht, gazetarët presin që ajo të flasë. , siç bëri së fundmi. Dhe kur Drea flet për Kelin, është gjithmonë me një gojë plot akuza, por gjithsesi, në mbrojtje të fëmijëve të saj, babai i të cilëve është muzikanti i dënuar.

Vitin e kaluar, në fund të shtatorit, Drea Kelly u shfaq në Good Morning Britain, ku diskutoi vendimin e fajësisë së R. Kelly që u soll një natë më parë. Pavarësisht simpatisë për viktimat femra të grabitqarit, ish-gruaja e këngëtarit pranoi se i vinte keq edhe për fëmijët e saj.

“Ndjehem sikur zemra ime është ndarë në dysh”, tha Drea vitin e kaluar. “Zemra ime është padyshim për të mbijetuarit e dhunës dhe guximin që duhet për të ecur përpara dhe për të treguar historinë, por zemra ime thyhet si nënë sepse tani kjo është trashëgimia që kanë fëmijët e mi dhe fëmijët e fëmijëve të tyre”. Ajo tha se ka frikë për fëmijët e saj, duke shtuar "në fund të ditës, nuk mund t'i shpëtosh gjakut tënd".

Gjaku i tij rrjedh në venat e fëmijëve të mi dhe është pjesë e ADN-së së tyre dhe ata nuk mund t'i shpëtojnë kësaj edhe sikur të donin," vazhdoi ajo. Kështu që është shumë e vështirë për mua të ulem në këtë pozicion”.

Ajo shpjegoi gjithashtu se nuk do të ndërhyjë në marrëdhëniet mes fëmijëve të tyre dhe Kelly-t nëse ata vendosin ta mbështesin atë. “Nuk ka rëndësi nëse prindërit tuaj kanë një problem të varësisë nga droga: ju do të vazhdoni t'i doni sepse ata janë pjesë e ADN-së tuaj, ju ndani gjakun tuaj me ta”, thotë Drea.

Një martesë plot dhunë

Në të kaluarën, Drea e ka akuzuar Kelly-n se e ka rrahur shpesh derisa ishin të martuar. Kur u divorcuan, ajo filloi ta akuzonte se nuk i jepte asnjë cent për fëmijët, për ushqim. Në vitin 2018, Drea shpjegoi se si ishte martesa e tyre.

“Njerëzit nuk e kishin idenë se ishin dy burra të ndryshëm në një”, tha Andrea për ABC News. “Ka një person: Roberti, por ka edhe një person: R. Kelly."

Ajo shpjegoi se Kelly e abuzonte fizikisht dhe emocionalisht.

"Ja ku jam, kërcimtarja e tij kryesore, koreografi, në skenë pranë tij, dhe njerëzit nuk e kanë idenë që ky djalë më ka rrahur pak në autobus," tha ajo. "Njerëzit nuk e kanë idenë se çfarë lloj mavijosjesh po fsheh".

Pavarësisht se personalisht pretendoi abuzimin e Kelly-t, Drea menjëherë nuk i besoi akuzat për abuzim seksual të ngritura kundër tij.

Mendoj me vete: “Është e pamundur”, tha Andrea. Drea më pas tha se hera e fundit që foli me ish-bashkëshortin e saj ishte “shumë kohë më parë, as që më kujtohet”.

Ai nuk ka paguar alimentacionin

Në vitin 2019, koreografi zbuloi se Kelly kishte ndaluar së paguari mbështetjen e fëmijëve.

“Ai pushoi së paguari mbështetjen e fëmijëve në momentin që tregova historinë time për marrëdhënien me të dhe ai ende po më abuzon financiarisht”, tha Drea për People. "Pra, është si, "Oh, në rregull, a dëshiron të tregosh historinë tënde?" Mirë. Po anuloj mbështetjen e fëmijëve”.

 

burimi: espresso.mk

Video e ditës