Ish-punonjësi qëllon dy dhe plagos tre në një kompani shtrati në periferi të Filadelfisë

Një ish-punonjës i armatosur me një pistoletë hapi zjarr në një kompani shtroje në periferi të Filadelfisë, duke vrarë dy persona dhe duke plagosur tre të tjerë, tha policia.

Të shtënat në Delaware Lane në Chester ndodhën rreth orës 8:30 të mëngjesit dhe sulmuesi u largua nga vendi i ngjarjes me një automjet, tha Prokurori i Qarkut Jack Stollsteiner.

Burri është gjetur dhe kapur brenda pak kohësh, por identiteti i tij nuk bëhet i ditur për momentin.

Motivi i të shtënave mbetet nën hetim.

Stollsteimer bën të ditur gjithashtu se njëri prej të plagosurve ndodhet i shtruar në spital dhe në gjendje kritike.

Delaware County Linen është një kompani shërbimesh me qira dhe lavanderi që ka filluar biznesin që nga viti 1988, sipas informacionit të postuar në faqen e saj të internetit.

Kryesisht ofron shërbimet e saj për restorantet, klubet e vendit, hotelet dhe bizneset e tjera në Pensilvani dhe disa shtete fqinje.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës