Një ish-deputet kroat dhe fitues i medaljes olimpike i dënuar për përdhunim do të shkojë në burg

Foto: BORIS ŠĆITAR / PIXSELL

Ish-deputeti i HDZ-së së djathtë, fitues i një medalje olimpike në boks dhe ish-president i klubit auto Siget - Damir Shkaro, u dënua me dy vjet e gjysmë burg për përdhunim dhe ngacmim seksual të një punonjësi të autoklubit, raportojnë mediat kroate.

Krahas dënimit me burg, Shkaro do të duhet të paguajë edhe 3.787 euro për shpenzime gjyqësore dhe ekspertizë, ndërsa në dënim është përfshirë edhe koha e qëndrimit në paraburgim nga fillimi i shtatorit deri në fund të tetorit 2019.

Skaro është deklaruar i pafajshëm për akuzat pasi u lirua nga paraburgimi më 24 tetor 2019. Ndalimi i tij u caktua për shkak të rrezikut për të ndikuar mbi dëshmitarët dhe për të përsëritur krimin.

Ai u arrestua në shtator të atij viti në pikën kufitare me Bosnjën dhe Hercegovinën.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës