Ish-futbollisti i Chelsea nën rrënojat në Turqi - dje shënoi gol fitues, sot luten për të

foto: EPA-EFE/Daniel Irungu

Informacioni i fundit është se nën rrënojat pas tërmetit katastrofik në Turqi është gjetur një nga lojtarët e klubeve të futbollit atje. Hatay, më saktë Kristian Atsu (31).

Futbollisti me përvojë nga Gana pak orë para tërmetit shënoi në minutën e 97-të për të fituar i ekipit të tij kundër Kasimpashës.

Kërkimet për të janë duke u zhvilluar dhe të gjithë po luten që epilogu të jetë pozitiv.

Nga rruga, Atsu është një ish-lojtar i klubeve angleze Chelsea dhe Newcastle. Ai ka qenë anëtar i Chelseat për katër vite, por nuk ka luajtur për ta sepse e kanë dërguar në huazime të ndryshme. Ai la një gjurmë të madhe te Newcastle dhe luajti më shumë se 100 ndeshje.

Raportet e fundit thonë se Atsu ishte në katin e nëntë të ndërtesës së shembur me nëntë lojtarë të tjerë dhe dy zyrtarë. Tre lojtarë dhe një zyrtar u shpëtuan. Zyrtarët e klubit ndodhen në vendngjarje, ndërsa kërkimet vazhdojnë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës