Për shkak të protestës sindikaliste, nesër në Shkup do të ketë regjim të veçantë të komunikacionit

Bllokim në Record / Foto: "Sloboden Pechat" - Dragan Mitreski

Për shkak të protestës sindikale nesër në ora 09:00 do të ketë regjim të veçantë të komunikacionit në Shkup.

Ministria e Punëve të Brendshme njoftoi se protesta do të mbahet përgjatë rrugëve “Mirce Acev” – SSM, Rruga “Filip Vtori Makedonski”, mu në rrugën “Dimitrie Çupovski” para Ministrisë së Drejtësisë, pikërisht përgjatë Blv. “VMRO”. dhe u nis në bulevardin "Ilinden" përballë Qeverisë.

Për këto arsye, Njësia për siguri në komunikacionin rrugor do të marrë masa për regjim të veçantë të komunikacionit në zonën qendrore të qytetit të Shkupit.

Ministria e Brendshme apelon qytetarët që të respektojnë urdhrat e policisë në rrugët ku do të zhvillohet protesta.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës