Mes huliganëve të arrestuar në Athinë është edhe kapiteni i një klubi kroat

Foto: EPA-EFE/DANIEL KASAP

Në fillim të gushtit, policia greke arrestoi më shumë se 100 tifozë të Dinamos pas trazirave në Athinë ku mbeti i vrarë një tifoz i AEK-ut. Michalis Katsouris.

Sot Libertas dhe Rijeka po luajnë në Kupën e Kroacisë dhe tifozët e nikoqirëve kanë brohoritur emrin e Leonardo Jagetic. 23-vjeçari Jagetic është kapiteni i këtij klubi i cili u arrestua në Athinë, raportoi kroat. "Indeksi".

Duke brohoritur, fansat kanë dashur ta mbështesin për shkak të situatës në të cilën ndodhet.

Sipas informacioneve të “Transfermarkt”, Jagetic ka lindur në vitin 2000 dhe luan si sulmues, ndërsa para Libertasit ka veshur fanellën e Moslavinës. Se ai është mes të arrestuarve vërtetohet edhe nga dokumentet e publikuara nga policia greke pas arrestimit të fansave.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës