Një polic ngacmoi disa nxënëse në një shkollë të mesme në Shkup

Oficeri i Policisë / Foto: Arkivi

Dje në MPB ka marrë njoftim nga një shkollë e mesme në Shkup se një polic ka ngacmuar verbalisht disa nxënëse.

“Menjëherë janë marrë masat e duhura për zbardhjen e rastit dhe është njoftuar prokurori publik dhe Departamenti i Kontrollit të Brendshëm, Hetimeve Penale dhe Standardeve Profesionale, ndërsa ndaj personit do të iniciohet procedurë për përcaktimin e përgjegjësisë disiplinore dhe pezullim nga vendi i punës deri në vendimi merret në procedurë disiplinore”, njoftoi MPB.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës