Policia me informacione zyrtare për përleshjen e dy drejtorëve në Kavadar

Foto: Shtypi i Lirë / Dragan Mitreski

Nga SVR Veles me informacione zyrtare pas ngjarjes së publikuar dhe video në media për një përleshje mes dy drejtorëve të shkollave fillore në Kavadar.

“Sot rreth orës 01.15:54, zyrtarët policorë të stacionit policor të Kavadarit kanë ndaluar S.P.(39) dhe G.G.(XNUMX), të dy nga Kavadari, pasi kanë prishur rendin dhe qetësinë publike para një lokali në Kavadar dhe janë sjellë në mënyrë agresive ndaj personelit të sigurisë. Pas dokumentimit të plotë të rastit, do të dorëzohet një parashtresë përkatëse, tha ai Riste Samarxhiev, zëdhënës i SPB Veles.

Ndryshe, prindërit e fëmijëve thonë se janë tmerruar nga ngjarja.

“Ne si prindër jemi të tmerruar nga kjo lloj sjelljeje në një disko ku dalin fëmijët tanë dhe kërkojmë që të merret përgjegjësia dhe të dorëzojnë dorëheqjet e tyre morale. Kryetari dhe qyteti duhet të marrin masa për këtë sjellje të pahijshme të drejtorëve të shkollave fillore”, kanë thënë prindërit përmes grupit lokal në Facebook “Realno Kavadarci”, ku është publikuar edhe një video e përleshjes.

Kryetari i Komunës së Kavadarit, Mitko Jançev, ka thënë për “Focus” se sipas informacioneve të marra nga MPB lidhur me ngjarjen, të hënën do të ndërmarrë hapa, përkatësisht drejtorët e shkollave do të shkarkohen nga pozitat e tyre.

Dy drejtorë shkollash fillore janë përleshur në një lokal nate në Kavadar, kanë sulmuar sigurimin

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës