Policia ndalon Ricky Martin të afrohet me ish të dashurin: Ai nuk dëshiron ta pranojë ndarjen

Foto: Profimedia

Gjykata dhe policia në Porto Riko urdhëruan këngëtaren e njohur Ricky Martin të mos afrohej me ish-partneren e tij pasi një person i paidentifikuar raportoi në polici se Ricky po e ngacmonte atë, tha policia.

Urdhri u nënshkrua të premten, pasi autoritetet u përpoqën të gjenin këngëtarin për t'i dorëzuar atij urdhrin, por nuk ia dolën.

Ricky Martin me bashkëshorten/ Foto: Profimedia

Nuk dihet se kush e ka kërkuar urdhrin dhe nuk janë bërë të ditura detaje, pasi urdhri është depozituar sipas ligjit të Puerto Rikos për dhunën në familje, i cili kërkon anonimitet të plotë.

Gazeta "El Vocero" thotë se urdhri thotë se Martin dhe pala tjetër ishin në një lidhje për shtatë muaj para se të ndaheshin - dy muaj më parë.

Raporti citon një pjesë në të cilën paditësi pretendon se Martin nuk e ka pranuar ndarjen dhe është parë pranë shtëpisë së tij të paktën tre herë pas ndarjes.

Urdhri e ndalon Martinin të kontaktojë ose të telefonojë personin që e paditi dhe një gjykatës do të vendosë në një seancë të mëvonshme nëse urdhri duhet të mbetet në fuqi ose të hiqet.

Meqë ra fjala, këngëtari Ricky Martin është i martuar me 12 vjet më të riun Jozefi, dhe të dy kanë katër fëmijë që u lindi nga një nënë surrogate.

Foto: Printscreen / Instagram

Pse kemi dy baballarë? Ja se si Ricky Martin iu përgjigj pyetjes së djemve të tij!

Ish-menaxheri ka paditur Ricky Martin për 3 milionë dollarë

"Më duhet të shpall se jemi shtatzënë": Ricky Martin dhe burri i saj janë në pritje të fëmijës së katërt

Video e ditës