Policia gjobiti dje 210 drejtues mjetesh, gjashtë pa leje, 105 drejtonin me shpejtësi

Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 140 masa, nga të cilat 46 sanksione për drejtim mjeti mbi shpejtësinë e lejuar, 13 masa për drejtim mjeti pa patentë shofer, katër sanksione për automjete me defekte teknike dhe të paregjistruara.

Sektori i Punëve të Brendshme Shkup dje ka vazhduar me kontrolle në zonën e komunikacionit. Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 210 masa, nga të cilat 105 sanksione për drejtim mjeti mbi shpejtësinë e lejuar, gjashtë masa për drejtim mjeti pa patentë shofer, 10 sanksione për drejtim mjeti nën ndikimin e alkoolit.

Shtatë masa janë vendosur për kalimin e sinjalit të mbyllur (semafori i kuq), dhe dy sanksione për një shofer fillestar.

Kontrollet e trafikut do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim. SVR Shkup apelon qytetarët që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e komunikacionit për të rritur sigurinë në komunikacion dhe për të kontribuar në rrugë të sigurta.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës