Policia gjobit 106 shoferë në Shkup

Policia Rrugore / Foto: "Sloboden Pechat" / Dragan Mitreski

Policia rrugore ka sanksionuar dje 106 vozitës në Shkup.

Siç informojnë nga MPB-ja, 15 sanksione janë shqiptuar për drejtim mjeti pa patentë shofer, shtatë sanksione për përdorimin e celularit gjatë drejtimit të automjetit, tre drejtues mjetesh kanë kaluar në semafor të kuq, nëntë janë gjobitur për mospërdorim të rripit të sigurimit. .

“Kontrollet e trafikut do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim. Apelojmë tek qytetarët që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e komunikacionit për të rritur sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, njofton MPB.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës