Policia e Las Vegas: Sulmuesi në Universitetin e Nevadës u vra, të plagosurit u dërguan në spitalet e qytetit

foto: platforma "X", Të shtëna në kampusin e Universitetit të Nevadës në Los Angeles, ka të plagosur

Policia në Las Vegas njoftoi sot se një person i armatosur është vrarë në Universitetin e Nevadës pasi një të shtëna u raportua në kampusin e universitetit.

"Ka të plagosur në të shtënat në Universitetin e Nevadës, të cilët janë transportuar në spitalet lokale," tha sherifi i policisë së Las Vegas Kevin McMahill në një konferencë për shtyp.

Hetimet janë duke vazhduar, shtoi ai, por nuk specifikoi numrin e të lënduarve.

Për momentin, nuk ka asnjë rrezik shtesë në kampusin e universitetit, tha policia

Policia e Las Vegas, në një deklaratë të postuar më herët në platformën e mediave sociale X, nuk dha detaje mbi rrethanat e incidentit, as numrin apo gjendjen e viktimave dhe u bëri thirrje banorëve që të shmangin zonën.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës