Është varrosur vajza nga Radovishi që humbi jetën në City Mall

Foto: Shtypi i Lirë

Sot familjarët, të afërmit, miqtë dhe qytetarët e Radovish i tha lamtumirën 24-vjeçares Viktoria e cila humbi jetën në Shkupi, pasi 22-vjeçari J.Lj e ka goditur në një vendkalim për këmbësorë.

Avokati Dushko Jankoviq paraprakisht tha për mediat se djali pasi ka goditur vajzën ka mbetur në makinë i tronditur nga ngjarja. Këtë e ka vërtetuar edhe ekzaminimi mjekësor dhe siç tha avokati, djali është ende në gjendje të rëndë mendore.

Sipas Jankoviqit, prokuroria nuk ka pse të kërkojë masën e paraburgimit aktiv, por vendimi i gjykatës mund të kalojë në arrest shtëpiak, duke qenë se, siç tha ai, është vërtet një djalë shumë i ri që nuk do të ndikonte te dëshmitarët e ngjarjes tragjike.

Prokuroria kërkon arrestimin e shoferit 22-vjeçar që përplasi vajzën në City Mall

 

Babai i djalit, i cili u plagos në aksident, njoftoi një betejë ligjore, duke thënë se Victoria e tij ishte vrarë dhe kishte një atentat ndaj djalit të tij.

Detaje nga aksidenti në “City Mall”: Ka një tjetër viktimë, djali i plagosur është dërguar në spital

Video e ditës