Mbështetja e Taylor Swift është 'informacion i klasifikuar', Biden bën shaka në një paraqitje të rrallë televizive

Biden duke vizituar Seth Meyers / Foto: Jim WATSON / AFP / Profimedia

Joe Biden ka bërë shaka se një miratim i mundshëm i ofertës së tij presidenciale nga këngëtarja e famshme Taylor Swift është "klasifikuar". Biden u shfaq në emisionin Late Night të NBC me Seth Meyers mbrëmë.

Kur bëhet fjalë për zgjedhjet presidenciale të këtij viti, Biden po kërkon mënyra shtesë si të arrijë tek votuesit, pasi ai deri më tani i ka shmangur kryesisht konferencat për shtyp në Shtëpinë e Bardhë dhe intervistat televizive. Biden gjithashtu anashkaloi intervistën tradicionale presidenciale përpara Super Bowl.

Biden është përballur me kritika si presidenti më i turpshëm mediatik në kohët moderne. Që nga marrja e detyrës, ai ka kryer 86 intervista, krahasuar me 300 të Trump dhe 422 të Barack Obamës gjatë së njëjtës periudhë të presidencës së tyre.

Gjatë intervistës, Meyers e pyeti Biden në lidhje me teorinë e konspiracionit që qarkullon midis disa konservatorëve se i dashuri i Taylor Swift dhe kampioni në fuqi i NFL-së, Travis Kelce, me shefat e qytetit të Kansas janë pjesë e një komploti të përpunuar për t'i ndihmuar ata që demokratët të fitojnë zgjedhjet e nëntorit.

“A mund të konfirmoni apo mohoni se ekziston një komplot aktiv mes jush dhe zonjushës Swift?” pyeti Meyers.

"Nga e merrni këtë informacion, është i klasifikuar," u përgjigj Biden, duke shtuar se Swift e kishte miratuar atë për president në vitin 2020.

Biden, i cili është 81 vjeç dhe presidenti më i vjetër i SHBA-së ndonjëherë, gjithashtu adresoi shqetësimet për moshën e tij, duke thënë: "Duhet të shikoni djalin tjetër, ai është po aq i vjetër sa unë, por ai nuk mund të kujtojë emrin e gruas së tij. "

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës