Dhuratë që mund të ndryshojë gjithçka: Vajza e Harrit mori një surprizë speciale për ditëlindje nga Mbreti Charles

Princi Charles
Princi Charles dhe mbesa e tij Lilibeth / Foto: EPA-EFE/Printscreen Instagram

Vajza e Princit Harry dhe Meghan Markle, Lilibeth Diana, festoi të tijën ditëlindjen e dytë, dhe me atë rast mbreti Karli i Tretë vendosi t'i bënte një dhuratë të veçantë.

Edhe pse ditëlindja e parë e Lilibeth Dianës u festua në Britaninë e Madhe, Harry dhe Meghan vendosën këtë herë të festonin ditëlindjen e dytë të vajzës së tyre në Amerikë, ndoshta për shkak të marrëdhënieve të tensionuara me familjen mbretërore.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Sussex Daily (@sussexdaily)


Megjithatë, përveç kësaj, Mbreti Charles, megjithatë, dëshiron që Lilibeth të ketë një kujtim prej tij dhe ta kujtojë dhe përgjithmonë Mbretëresha Elizabeth II.

Me sa duket, mbreti Charles "Ai i ndihmoi ndihmësit e tij të porosiste një shtëpi të bërë me porosi, shumë të ngjashme me atë që kishin mbretëresha Elizabeth II dhe Princesha Margaret kur ishin vajza."

Mbretëresha Elizabeta ajo mori një shtëpi lojrash kur ishte gjashtë vjeç. Emri i saj ishte "Kasolle e vogël" dhe ishte "një dhuratë nga populli i Uellsit". Ajo qëndroi në Lozhën Mbretërore në Windsor.

Pastaj ajo ishte "I kaloi Princit George, Princeshës Charlotte dhe Princit Louis" dhe meqenëse Lilibeth nuk jetonte në Britaninë e Madhe dhe nuk mund ta shijonte atë, Mbreti Charles u kujdes që edhe ajo të merrte një vilë të tillë që mund të gëzonte.

Ky mund të jetë fillimi i pajtimit mes palëve ndërluftuese.

Megan dhe Harry më në fund takuan Lilibet të vogël për drekë në Mbretëreshën

Harry dhe Megan kanë një vajzë, Lilibette Diana

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës