Fillon pagesa e pensioneve të shtatorit, të rritura me 5,3 për qind

Protesta e pensionistëve / Foto: "Sloboden Pechat" - Dragan Mitreski

Nga sot duhet të nisë pagesa e pensioneve të shtatorit. Pensionistët do të marrin pensione më të larta për 5,3 për qind sipas metodologjisë së rritjes së pensioneve.

Në periudhën e kaluar një pjesë e pensionistëve dolën në protesta duke kërkuar rritje lineare të pensioneve.

Është krijuar një grup pune nga Ministria e Punës dhe Politikës Sociale, i cili duhet të gjejë një mënyrë për zgjidhjen e kërkesave të tyre.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës