Filluan xhirimet e filmit për Jay Ramadanovskin: Burri i Tucakoviq do të jetë pjesë e projektit pas dy tragjedive

Foto: Printscreen / Instagram

Biografia "E diela" e cila do të përshkruajë jetën e të ndjerit Jay Ramadanovski Xhirimet kanë nisur dy javë më parë dhe tani kanë dalë detaje të reja rreth këtij projekti, të cilin produksioni po e ruan në fshehtësi të madhe.

Ndërsa mëson serbisht Ndërlidhës do të jetë gjithashtu pjesë e ekipit Aleksandar Futa Raduloviç i cili me këtë projekt kthehet në derën e madhe pas dy tragjedive të mëdha që i ndodhën në periudhën e kaluar.


Pas humbjes së Marina Tucakoviç dhe djalit të tyre disa muaj më parë, ai thotë se u punësua për shkak të të drejtës së autorit të teksteve që gruaja e tij shkroi për të ndjerin Jay.

“Gjithçka që ka të bëjë me të drejtat është e rregulluar prej kohësh. Edhe unë u përfshiva në muzikën e disa pjesëve të këtij filmi. Pak nga pak po kthehem dhe Marina do ta donte dhe do ishte shumë e lumtur”- tha Futa.

Jay Ramadanovski vdiq në moshën 56-vjeçare për shkak të problemeve me zemrën. Edhe pse ka lindur në Beograd, Xheji ishte me origjinë maqedonase, pra prindërit e tij ishin romë nga Resnja. Për lajmin që pikëlloi mbarë Ballkanin, shumë komentuan se ai vdiq pikërisht në ditën kur këndoi këngën e tij të famshme dhe hitin e madh “E diela”.

“Është e dielë, ju jeni të gjithë këtu, dhe unë nuk jam me ju”, thuhet në tekstin e këngës.

VIDEO | Vargu si fat: Jay Ramadanovski vdiq në ditën kur këndoi hitin e tij më të madh!

VIDEO | Lepa Brena, Dara Bubamara, Aca Lucas ... Këta janë këngëtarët që patën nderin të regjistronin një duet me Jay Ramadanovski!

Ai do të jetojë përgjithmonë në zemrat tona: Tose, ne të duam!

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës