Këngëtarja serbe Harina vdiq nga kanceri: Burri e la shtatë ditë pas operacionit

Foto: Printscreen / Instagram

Këngëtarja serbe Harieta Simiç (41), emri i të cilit është artistik Harina, vdiq të shtunën. Harina vdiq në një spital në Smederevë, pas një beteje të gjatë me kancerin e gjirit. Ajo ra në koma një javë më parë dhe vdiq dje.

Së fundmi Harriet foli për fatin e saj të vështirë dhe u kërkoi të gjithë njerëzve të vullnetit të mirë ta ndihmojnë përmes Instagramit nëse kanë mundësi.

– Pas operacionit kur më hoqën gjoksin shkova në kimioterapi dhe më thanë se isha e shëndoshë, por vetëm dy muaj më vonë shkova për kontroll dhe mjeku më gjeti metastaza në qafë – tha Harrieta, e cila pas Operacioni filloi të kishte simptoma të ndryshme, filloi të kollitej dhe iu dhanë antibiotikë.

– Asgjë nuk më ndihmoi dhe më pas shkova për një skanim të mushkërive dhe zbuluan se kam metastaza në të gjithë mushkëritë. Ndjehem sikur kam një ton në gjoks, e kam të vështirë të marr frymë – tha këngëtarja.

Harrieta tha gjithashtu se ajo sakrifikoi veten për të sajën ish-bashkëshorti Vladica, i cili e la shtatë ditë pas operacionit dhe i tregoi për këtë me anë të video-telefonatës, gjë që e preku veçanërisht atë në atë moment.

- Kam bërë shumë sakrifica për Vladicën, i kam dhënë disa mijëra euro ar për të shlyer borxhet. Ai ma dha edhe mua për ilaçe, por... Jo shumë kohë më pas i shita bizhuteritë që ai të paguante qiranë e banesës dhe të blinte një kamion të ri. Tani, shtatë ditë pas operacionit dhe heqjes së gjoksit, më thirri për të më thënë se nuk donte të ishte më me mua dhe se kishte gjetur dikë të ri. Më tha që të mos e telefonoja më dhe do të martohet me atë vajzë. Më la në më të keqen. Më përdori dhe më la. Nuk më besohet se çfarë më bëri, kimioterapia dhe rrezatimi ende më presin, por atij nuk i intereson kjo – ka thënë gruaja e pakënaqur për “Blitz”.

Haritha, teksa po kalonte kalvarin e kancerit, u kërkoi të gjithë grave dhe burrave që të bënin kontrolle të rregullta.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës