Vdiq ylli i muzikës Paul Spencer: Kënga e tij më e famshme është e njohur për të gjithë fansat e futbollit

Foto: Printscreen / Instagram

Ylli i muzikës dhe anëtari i grupit Dario G. Paul Spencer, vdiq nga kanceri në moshën 53-vjeçare, raporton “Sky News”.

Spencer u diagnostikua me kancer të zorrës së trashë në fazën e katërt vitin e kaluar dhe që atëherë ka përditësuar rregullisht ndjekësit për shëndetin e tij.

“Me pikëllim të madh njoftojmë sot ndarjen nga jeta të të dashurit tonë Paul Spencer. Ai ishte pozitiv deri në fund, por kjo ishte një betejë që nuk mund ta bënte më. Ai ka lënë pas një trashëgimi të mrekullueshme muzikore dhe shumë kujtime të lumtura për shumë njerëz. Ai do t'i mungojë të gjithë atyre që e donin. Shkëlqe, ylli ynë i madh”, shkruan familja e tij në rrjetet sociale.

Paul ishte anëtar i grupit "Dario G" me DJ Scott Rosser dhe Stephen Spencer, por kohët e fundit përdori emrin skenik Dario G për performancat e tij solo. Grupi u bë i famshëm në vitin 1997 me hitin "Sunchyme", dhe një vit më vonë ata publikuan një këngë të Kupës së Botës të quajtur "Carnaval De Paris". Scott dhe Stephen më pas u larguan nga grupi dhe Paul vazhdoi të performonte me të njëjtin emër.

Shumë miq dhe kolegë muzikantë i thanë lamtumirën Paulit, mes tyre edhe DJ Sigala.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës