Një motoçiklist ka humbur jetën, i plagosur rëndë në një aksident në rrugën Koçan – Krupisht

Foto: MIA

Dje në ora 18.55:19 është raportuar se në autostradën e shpejtë Koçan-Krupishtë në ndërtim afër kryqëzimit për fshatin Spançevë, ka ndodhur një aksident trafiku në mes të automjetit të pasagjerëve “Polo” me targa të Koçanit, i drejtuar nga D.A.(6) nga fshati Spançevë dhe motoçikletën “Tomos Apn 71” me targa të Koçanit i drejtuar nga S.A.(XNUMX) nga Koçani.

Vozitësi i motoçikletës pas aksidentit është transportuar në Spitalin e Përgjithshëm në Koçan për ndihmë mjekësore dhe më pas është transferuar në Spitalin klinik në Shtip, ku ka ndërruar jetë.

Inspektim është kryer nga Prokurori Publik dhe një ekip inspektues nga Stacioni Policor Koçan.

Video e ditës