Ka ndërruar jetë komediani britanik Paul O'Grady

Foto: Printscreen - Instagram

Komediani i famshëm britanik Paul O'Grady vdiq në moshën 67 vjeçare. Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur bashkëshorti i tij Andre Portacio i cili tha se vdiq të martën mbrëma.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Paul O'Grady (@paulogrady)

Në vitet nëntëdhjetë ai drejtoi një sërë shfaqjesh, një nga më të njohurat e tij ishte "The Paul O'Grady Show", "Blind Date" dhe "For the Love of Dogs". Ai gjithashtu ka luajtur në seriale televizive si Dr. Who dhe Holby City. Karriera e tij zgjati më shumë se 50 vjet.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Paul O'Grady (@paulogrady)

“Me pikëllim të madh dëshirojmë t'ju njoftojmë se Paul ndërroi jetë në mënyrë të papritur mbrëmjen e djeshme. Gjatë kësaj kohe të vështirë, ju lutemi respektoni privatësinë tonë ndërsa përballemi me këtë humbje. Ai do t'i mungojë shumë të dashurit, miqtë, familja, kafshët dhe të gjithë ata që e shijuan humorin, zgjuarsinë dhe dhembshurinë e tij. E di që do të doja t'ju falënderoja për gjithë dashurinë që i keni treguar gjatë këtyre viteve”, tha Andre.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës