Ka ndërruar jetë 47-vjeçarja e plagosur rëndë në trafik në tunelin pranë Demir Kapisë.

Kolazh: Shtypi i Lirë/ Foto: MPB

Në aksidentin e sotëm në tunelin T1, në segmentin Gjevgjeli-Negotinë, ka humbur jetën një 47-vjeçare e cila është lënduar rëndë.

- Prokuroria Themelore Publike e Kavadarit ka bërë këqyrje të vendit të ngjarjes dhe do të urdhërojë ekspert të komunikacionit për të përcaktuar shkaqet e aksidentit. Po ashtu, është urdhëruar autopsi edhe për 47-vjeçaren e ndjerë – drejtuese e cila ndodhej e vetme në makinë, sipas Prokurorisë.

Paraprakisht SVR Veles konfirmoi se mëngjesin e sotëm në ora 08:40 në autostradën A1, në tunelin T1 në segmentin Gjevgjeli - Negotinë, automjeti i pasagjerëve "Volkswagen" me targa të Negotinës, i drejtuar nga 47-vjeçari T.P.P., ka humbur. ka kontrolluar dhe ka dalë nga rruga.

Një veturë ka dalë nga rruga në tunelin T1 në segmentin Gjevgjeli-Negotinë, një person ka mbetur i plagosur rëndë.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës