Një vajzë 20-vjeçare nga Shkupi ka humbur jetën pasi ka rënë nga një ndërtesë

Foto: MIA

Më datë 09.06.2023 në ora 19.45:20 në RSSH është raportuar se S.D.(XNUMX) nga Shkupi është gjetur në trotuar para një objekti në zonën e Butelit me lëndime të rënda të marra nga rrëzimi nga ndërtesë.

Ajo është transferuar në Kompleksin Klinikë “Nënë Tereza”, ku ka ndërruar jetë më 10.06.2023 qershor 00.30 në orën XNUMX:XNUMX. Është kryer këqyrja dhe për ngjarjen është njoftuar prokurori publik. Po merren masa për zbardhjen e rastit.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës