Pasi Kate Middleton dhe Mbreti Charles: Princesha Anne u shtruan në spital, Pallati Buckingham lëshon një deklaratë

Foto: MICHAEL DUNLEA / Alamy / Alamy / Profimedia

Princesha britanike Anne fituar me "lëndime të lehta dhe tronditje" pas incidentit mbi të pronë në Gatcombe Park mbrëmë dhe aktualisht është në spital, tha Buckingham Palace.

“Princesha Anne pësoi lëndime të lehta dhe tronditje pas incidentit në Gatcombe Park Estate dje në mbrëmje. "Lartësia e saj mbretërore qëndron në Spitalin Southmead në Bristol si një masë paraprake për vëzhgim dhe pritet të shërohet plotësisht dhe shpejt," tha pallati.

Në njoftim thuhet se Mbreti Charles është informuar për lëndimet e motrës së tij, shkruan Sky News.

“E gjithë familja mbretërore është me princeshën dhe shpresojnë për shërimin e saj të shpejtë”, shtoi Buckingham Palace.

"Lartësia e saj mbretërore qëndron në Spitalin Southmead, Bristol, si një masë paraprake për vëzhgim dhe pritet të shërohet plotësisht dhe shpejt." Mbreti është informuar plotësisht dhe i bashkohet gjithë familjes mbretërore për të dërguar dashurinë dhe urimet më të mira për shërimin e shpejtë të Princeshës”, shtoi ajo.

Princesha Anne (73) është më i riu motër mbi mbreti Karli i tretë.

Sekretet e zbuluara nga familja mbretërore: Princesha Anne ka frikësuar Camilla Parker për vite me radhë!

FOTO | Mbretëresha Elizabeth ua merr telefonin vetëm këtyre dy personave dhe as djemtë e saj nuk mund ta marrin

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës