Pas dy muajsh, më në fund kompanitë private takohen në qytetin e Shkupit, duke pritur një rezultat pozitiv

Foto: "Sloboda Transport"

Mëngjesin e sotëm, siç është paralajmëruar, në qytetin e Shkupit janë ftuar në takim autobusët privatë.

Para një jave ata u mblodhën para drejtorisë së JSP-së dhe kërkuan takim me drejtorin e ndërmarrjes, Aleksandar Stojkovski, e pasi kjo nuk ndodhi, kërcënuan se do të rifillojnë me protesta me bllokime rrugësh nëse takim me kryetaren Danela Arsovska. nuk është mbajtur deri më sot dhe nuk është gjetur zgjidhje për borxhin që pretendojnë se qyteti i Shkupit ka ndaj tyre.

Ndonëse përderisa protestat kanë zgjatur dy muaj më parë, Arsovska ka refuzuar të takohet me ta me arsyetimin se nuk do të dorëzohet para shantazheve dhe kërcënimeve, në një intervistë për MIA-n, ajo theksoi se është e nevojshme të bisedohet me transportuesit privatë dhe të gjendet një zgjidhje me ta. Në ndërkohë, përpjekjet e Qytetit të Shkupit për gjetjen e transportuesve të rinj në linja të caktuara përmes dy shpalljeve publike ishin të pasuksesshme dhe këshilltarët nuk lejuan shpenzimin e parave nga buxheti i qytetit për blerjen e autobusëve të rinj.

Nuk dihet se sa do të zgjasë takimi, por transportuesit shpresojnë për një rezultat të mirë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës