Pas gjobës prej 300 euro dhe ndalimit të hyrjes 3-vjeçare, u dënuan tre bullgarët e arrestuar në Deve Bair.

Pas gjobës prej 300 eurosh, dëbimit nga Maqedonia dhe ndalimit tre vjeçar për hyrje në vend, kanë marrë tre shtetasit bullgarë që u sulmuan sot në pikën kufitare Deve Bair. sepse kanë tentuar të shkaktojnë incident me policinë maqedonase duke i kanë fyer dhe i trajtoi dhunshëm teksa prisnin të hynin në vend.

Në gjykatën në Kriva Pallankë sonte ka përfunduar procesi ndaj tyre.

Tre bullgarët e arrestuar ndiqen penalisht për krim, shkelje të rendit dhe qetësisë publike.

Shtetasit bullgarë, 35-vjeçari G.Z., 50-vjeçari A.H. dhe 54-vjeçari R.H. (54), siç njofton MPB-ja, janë ndaluar rreth orës 12:45, pasi janë sjellë në mënyrë të pahijshme dhe të pahijshme. dhe fillimisht verbalisht, me fjalët më poshtëruese, e më pas tentuan të sulmojnë fizikisht policët të cilët po kryenin veprime zyrtare.

Në vendkalimin "Deve Bair", në kufirin tonë me Bullgarinë, mëngjesin e sotëm janë vendosur kontrolle të intensifikuara policore, për shkak të njoftimeve për ardhjen e grupeve të organizuara të qytetarëve bullgarë për të vizituar varrin e revolucionarit maqedonas, Goce Dellçev, për të përkujtuar 151 vjetori i lindjes së tij..

Në një periudhë të ditës, për shkak të një defekti të sistemit të kontrollit në pikën kufitare “Deve Bair”, është pritur disa orë për të hyrë në vend.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës