Pas 27 vitesh: Arrestohet i dyshuari për vrasjen e Tupac

Foto: COLUMBIA PICTURES - Album / Album / Profimedia

Policia në Las Vegas të SHBA ka arrestuar një të dyshuar për vrasjen e reperit Tupac Shakur në vitin 1996

Domethënë, Duane "Cafe D" Davis ai është ndaluar mëngjesin e sotëm me orën lokale, por ende nuk dihen detaje.

Sipas agjencisë së lajmeve "Associated Press", Davis ishte i njohur prej kohësh për hetuesit dhe vetë pranoi në intervista dhe në kujtimet e tij Compton Street Legend (2019) se ai ishte në Cadillac kur të shtënat ndodhën në shtator 1996.

Artisti legjendar i hip-hop-it ka vdekur në moshën 25-vjeçare.

Pas vdekjes së tij tragjike, u shfaqën shumë teori konspirative, duke përfshirë se ai kishte shkuar të jetonte në Kubë dhe do të kthehej. Megjithatë, e vetmja “dalje” e tij ishte njëmbëdhjetë vite më parë në festivalin Coachella, kur në skenë “u shfaq” në formën e një hologrami.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës