Një kirurg plastik zbuloi se çfarë ndodhi me fytyrën e Madonna-s pas paraqitjes së saj të panjohur në Grammy.

Foto: Instagram

Mbretëresha e muzikës pop Madonna padyshim që ka një nga fytyrat më të njohura në botë. Ajo njihet për avangardën e saj, si në muzikë ashtu edhe në pamje, për thyerjen e barrierave, kameleonin në vetvete... Megjithatë, kur Madonna u shfaq në skenë në ndarjen e çmimeve të Çmimet Grammy të dielën, ishte "e panjohshme" edhe për fansat e saj më të mëdhenj, duke shkaktuar një ortek komentesh se çfarë mund të jetë përgjegjëse për pamjen e saj drastike të ndryshme. Shumëkush pyeti veten nëse fytyra e mega yllit 64-vjeçar iu nënshtrua procedurave shtesë estetike, shkruhet Daily Mail.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Merce Noni (@merce_noni)


Me atë rast, disa kirurgë plastikë kryesorë dhanë mendimin e tyre të ekspertëve nëse Madonna e teproi duke i injektuar mbushës dhe botox në fytyrën e saj, si dhe duke ngritur dhe korrigjuar hundën.

Dr. Michael Horne, një kirurg plastik i certifikuar nga Çikago, i tha Daily Mail se Madonna ka të ngjarë të jetë "nën thikë" kohët e fundit. Doktoresha Horne mendon se jo vetëm që bëri një liftim të fytyrës, gjë që u duk nga lëkura e saj e tendosur dhe pa rrudha, por ajo gjithashtu bëri një ndërhyrje në hundë.

“Madonna ka pasur padyshim operacione të shumta plastike gjatë viteve”, shtoi Dr. Horn.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Daily Mail (@dailymail)


“Në paraqitjen e saj të fundit në Grammy Awards, ne pamë një version tjetër të Madonna-s që njihnim. Ajo bëri përsëri një lifting të fytyrës dhe sytë e saj dukeshin më të vegjël, ndoshta për shkak të vetë ashensorit. Madonna dikur kishte një hundë natyrale që përputhej me fytyrën e saj, por duket se ajo i është nënshtruar një operacioni estetik, pasi tani hunda ka një majë të mprehtë dhe është shumë e ngushtë. Një ndryshim i dukshëm është edhe përdorimi i botoksit, sidomos për shkak të lëvizjeve minimale të fytyrës që vëreheshin gjatë të folurit të saj. Ajo që ishte më e dukshme ishte forma e fytyrës së saj e cila tani ka strukturën e shkronjës latine "V". Kjo ndryshon krejtësisht pamjen e saj natyrale dhe strukturën e këndshme të kockave të fytyrës. Mollëzat e saj janë më të theksuara dhe të vendosura në mënyrë të panatyrshme lart dhe më në fund vetullat e saj janë ngritur, duke treguar sërish korrigjime specifike,” shpjegon Dr. Horne.


Duke pasur parasysh të gjitha këto ndryshime, nuk është çudi që Madonna me të vërtetë duket "e panjohshme", dhe nëse ju pëlqen ajo varet nga ju. Shijet nuk diskutohen!

VIDEO | 'Kjo është shumë e trishtueshme': Madonna tronditi fansat me pamjen e saj pa grim

VIDEO | Vazhdon të tronditë: Madonna me një njoftim të ri të çuditshëm

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës