Një kirurg plastik bëri një listë të gjithçkaje që duhej të rregullonte në fytyrën e modeles, u përgjigj ajo

polina porishkova
Foto: Instagram

Top modeli i viteve '90 Paulina Porishkova për vite me radhë ai zbukuroi faqet e shumta të kopertinave të revistave prestigjioze, shkrepi editoriale dhe mbajti shfaqje të shtëpive dhe stilistëve më të mëdhenj të modës në botë.

Modelja tani shfaq me krenari fytyrën dhe trupin e saj dhe nuk dëshiron t'i nënshtrohet stereotipeve të ashpra të bukurisë "perfekte".


Pasi një kirurg plastik i tregoi asaj se çfarë është një modele Paulina Porishkova (57) duhet të "rregullojë" fytyrën, ia ktheu ajo.

“E gjeta këtë foto që postova më parë dhe mendova se dukesha shumë mirë në të, e gjeta në profilin e një kirurgu plastik i cili shpjegoi me detaje se çfarë duhej të rregulloja. Ato zgavrat e mërzitshme nën faqet e mia mund të rregullohen me mbushës, botoksi mund të më rregullojë ballin, rrudhat anash buzëve dhe qafës me shumë lazer për të shtrënguar dhe lëmuar gjithçka”, ka shkruar ajo në profilin e saj në Instagram.

"Kjo është ajo me të cilën gratë e moshuara duhet të merren në publik." Më thanë se fytyra ime duhej të rregullohej sepse ishte përkeqësuar disi me kalimin e viteve”, shkruan modelja dhe pyeti: “A është çudi që shumica prej nesh që kemi aftësinë t'i drejtohemi një forme riparimi kozmetik për atë që ne. thuhet se është e keqe?'


Modelja zbuloi se i është nënshtruar disa trajtimeve kozmetike si laser dhe laps plazma dhe shkroi: “Do të doja të gjeja një ekuilibër mes të qenit krenare për mënyrën si dukem në moshën time dhe herë pas here të ndihesha e bukur”.

Ajo pranoi se në punën e saj duhej të përballej me pamjen e fytyrës së saj dhe se lufton me pranimin e papërsosmërive. “Edhe pse e kam pranuar pjesën më të madhe, është ende e vështirë për mua të pranoj gjithçka”, tha Paulina.

“T’i thuash një gruaje se çfarë të bëjë për ta bërë veten më tërheqëse është e gabuar, pavarësisht nëse është ngjyra e flokëve, grimi, kremi, rrobat apo opsione të tjera më invazive. … Sa herë që mendoni ose i thoni mikut tuaj, “e di, unë duhet…” Ndalo për një moment. Nëse ajo nuk kërkon ndihmë, a po e ndihmon vërtet? Më mirë theksoni bukurinë tek ajo”, tha modelja.

Më pas kirurgu plastik e fshiu postimin e tij.


Paulina më parë u mbrojt pasi një përdorues i Instagramit e kritikoi për postimin e fotove me bikini: “Duhet të kesh shumë dhimbje për të vazhduar të postosh foto me bikini në atë moshë. Gjithmonë kam menduar se njerëzit e bukur e kanë më të vështirë të plaken dhe të shëmtohen. Unë lutem që të pajtoheni me vdekshmërinë tuaj.”

Modelja u përgjigj se nuk ka gjë të tillë si e shëmtuar dhe e vjetër.

FOTO | Polina Porishkova: "Të gjithë ju që keni një problem me lakuriqësinë, ky postim nuk do të jetë një vend i sigurt për ju"

Video e ditës