Adoleshentët britanikë të dehur i vodhën një “Golf” një taksisti të Shkupit dhe shkaktuan një aksident automobilistik në Gazi Babë

Komisariati/foto: EPA/EFE. Georgi Licovski

Katër të rinj britanikë janë arrestuar pasi i kanë vjedhur “Golfin” një taksisti nga Shkupi, pas së cilës e kanë goditur veturën në trotuar në Gazi Babë, njofton policia.

“Sot (23.05.2022) në ora 05.45 në rrugën “Metodija Andonov Cento”, policët e stacionit policor Gazi Babë kanë arrestuar HM (18), DM (19), L.B. (19) dhe KP (18), të gjithë nga MB. . “Rreth orës 01.50:39 kanë hipur në një taksi Volkswagen Golf me targa të Shkupit nga JM (XNUMX) nga Shkupi, e më pas me veturën kanë goditur trotuarin në zonën e Gazi Babës”, thuhet në buletinin policor.

Ata janë ndaluar në komisariat dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tyre do të ngrihen kallëzimet përkatëse.

Video e ditës