Goli i pestë i Babunskit për Debrecen këtë sezon

futbollist maqedonas Dorian Babunski ishte golashënuesi sot për Debrecen në fitoren 3-0 ndaj Zalagerseg në xhiron e 17-të të kampionatit hungarez.

Debrecen kaloi në epërsi pas vetëm tre minutash lojë me golin e Shçeçi, dhe pastaj Xhuxhi Nga penalltia në minutën e 35-të e bëmë 2:0.

Golin për 3:0 e shënoi Babunski në minutën e 53-të. Përfaqësuesja e Maqedonisë ishte në fushë deri në minutën e 73-të. Ky gol për sulmuesin maqedonas ishte i pesti në sezon.

Fjala vjen, kur është fjala për futbollistët maqedonas, ata sot kanë shënuar gola Ennis Bardy për Trabzonspor и Stefan Ristovski për Dinamon e Zagrebit.