Titulli i pestë i kupës për WHC Metalurg, Mladenovska MVP

Titulli i pestë i kupës në historinë e WHC Metalurg / Foto: RFM

Sot në finalen e hendbollit Kupa e Maqedonisë në konkurrencë për femra përbërjen e WHC Metalurg me 30:27 triumfoi ndaj Gjorçe Petrov WHC.

Në sallën sportive “Jasmin” në Kavadar, skuadra nga Avtokomanda arriti të fitojë trofeun e kupës për të pestën herë në historinë e saj klubore. Ai fitoi katër titujt e mëparshëm të kupës në 2010, 2011, 2012 dhe 2013.

Ai ishte më efikasi në radhët e WHC Metalurg Iva Mlladenovska me nëntë gola dhe në anën e kundërt Simona Stojanovska e cila gjithashtu shënoi nëntë gola.

Mlladenovska pas ndeshjes finale është shpallur MVP (lojtarja më e dobishme e turneut) dhe ka marrë edhe çmimin për golashënuesin më të mirë.

Dhe nga ekipi fitues mori njohje Amra Iljaz i cili u shpall portieri më i mirë.

Vardari përballë një kurore të dyfishtë, Taleski u solli “kuqezinjve” trofeun e kupës

Video e ditës