Petar Atanasijevic shënoi 32 gola të pabesueshëm në fitoren ndaj Eurofarm Pelister.

Foto: RC Europharm Pelister

Metër hendbolli i Eurofarm Pelisterit Petar Atanasijevic luajti një lojë të pabesueshme dhe shënoi 32 gola në Kupën e Maqedonisë kundër kampionit (57:16).

Përfaqësuesi maqedonas për të rinjtë pati një ditë që do ta mbajë mend gjatë sepse është e rrallë të shënosh shumë gola në një ndeshje.

Është veçanërisht interesant fakti që në pjesën e dytë rrjeta e kampionit u tund 23 herë, nëntë herë ai ishte i saktë në pjesën e parë.

Me këta tre gola, Atanasijevic vendosi një rekord në konkurrencën e meshkujve. Ai mbante rekordin deri më sot Zlatko Dimitrovski i cili shënoi 31 gola në fanellën e Tikveshit.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës