Peskov: Putini ka mjaft antitrupa

EPA-EFE / MAXIM SHEMETOV / Pishinë

Falë vaksinimit, Presidenti rus Vladimir Putin ka mjaft antitrupa për të mbrojtur kundër infeksionit koronavirus, tha sot zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov.

"Ne ju sigurojmë se Presidenti po i kryen detyrat e tij fuqishëm dhe se vaksinimi, i cili me të vërtetë ka pasur një efekt pozitiv, ka rezultuar në një nivel adekuat të antitrupave mbrojtës." tha Peskov, raporton TASS.

Në qershor, Putin njoftoi se kishte marrë vaksinën kundër koronavirusit të bërë në shtëpi Sputnik V, dhe Kremlini kishte njoftuar më parë se Putini e kishte marrë vaksinën në dy doza në mars dhe prill, por ai nuk dha asnjë detaj apo fotografi të vaksinimin e tij.

Video e ditës