Peskov: Negociatat mes Rusisë dhe Ukrainës në kushtet e Kievit janë një skenar absolutisht joreal

Peskov: TASS / ddp SHBA / Profimedia

Negociatat midis Federatës Ruse dhe Ukrainës sipas kushteve të Kievit janë një skenar absolutisht jorealist, tha sot zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov.

I pyetur nga gazetarët për të komentuar deklaratën e Jonathan Feiner, zëvendës këshilltarit kryesor të presidentit amerikan për sigurinë kombëtare, se SHBA dëshiron që Moska të negociojë me Kievin për kushtet e Ukrainës në vitin 2024, ai tha se ishte "absolutisht joreale".

- Ka shumë deklarata të tilla. Ata përdorin truke të ndryshme vetëm për të bindur parlamentarët e tyre që të votojnë për shpërndarjen e mëtejshme të parave. Pra, tashmë ka pasur shumë deklarata të tilla dhe ato do të vazhdojnë - tha Peskov.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës