Pendarovski: Pranoj një debat me të gjithë kundërshtarët e RTM-së

Stevo Pendarovski, kandidat për president, Foto: Facebook Pendarovski

Kandidati për president Stevo Pendarovski e pranoi ftesën e shërbimit publik kombëtar për të marrë pjesë në debat me të gjithë kundërshtarët në garën presidenciale.

“Vendosa të pranoj ftesën për debat të përbashkët në shërbimin publik kombëtar – Radio Televizionin e Maqedonisë, duke qenë se të gjithë kundërshtarët e mi e pranuan ftesën për të marrë pjesë në debat”, tha Pendarovski.

Ai thekson se mbetet në qëndrimin e deklaruar më parë se është e nevojshme të ndriçohet rasti në të cilin publikisht janë paraqitur indikacione se shërbimi publik është përdorur për të krijuar sondazhe të rrejshme dhe debate për vlerësimin e partive politike dhe kandidatëve për president. fabrikimi i opinionit publik.

"Duke i qëndruar besnik parimit të transparencës për punën time si president ashtu edhe si kandidat për president në fushatën aktuale, po e informoj opinionin për këto çështje për të cilat ka pasur interes në ditët e fundit", tha Pendarovski.

Kandidatët presidencialë janë të etur për të debatuar dhe ngurrojnë të përballen me kamerat

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës