Pendarovski: Unë i di anketat e tyre të rreme, i di edhe sondazhet e vërteta dhe ju them realisht se me 8 maj fitojmë!

Pendarovski sot bëri thirrje për pjesëmarrje masive më 24 prill dhe 8 maj, që siç tha ai, të mos kthehemi në regjimin.

Vetëm pak ditë para raundit të parë të votimit, kandidati presidencial Stevo Pendarovski nga Shkupi shprehu besimin e tij se pas më shumë se tre dekadave të pavarësisë, qytetarët maqedonas dinë shumë mirë të kuptojnë se programi i kujt është real dhe i cili nuk shkon me kohën në që jetojmë.

-Ky president dhe ky grup politik asnjëherë nuk kanë dhënë shpresa dhe premtime të rreme për realizimin sa më të shpejtë të synimeve strategjike të shtetit. Dhe sot para jush nuk po them se Maqedonia do të jetë vendi më i zhvilluar në Evropë për vetëm disa vite, nuk po premtoj se i gjithë procesi do të zgjasë vetëm disa muaj, por po them dhe duke përsëritur kudo se rreziku më i madh është nëse u japim një shans atyre për të cilët e kemi parë se si sundojnë popullin 11 vjet - theksoi Pendarovski.

Pendarovski sot bëri thirrje për pjesëmarrje masive më 24 prill dhe 8 maj, që siç tha ai, të mos kthehemi në regjimin.

- Unë i di sondazhet e tyre të rreme, i di edhe sondazhet e vërteta dhe ju them realisht se ne po fitojmë me 8 maj. Duke e rrumbullakosur numrin 1, ne vazhdojmë drejt Evropës dhe botës së zhvilluar dhe definitivisht nuk do të kthehemi në një regjim dhe në një shtet të robëruar - tha Pendarovski.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës