Pendarovski për VMRO-DPMNE: Nëse je parti serioze, fokusohu tek qytetarët, jo tek politikat meskine

Stevo Pendarovski/ Foto: Sloboden Pechat/ Slobodan Djuric

VMRO-DPMNE, në mungesë të ideve esenciale dhe oferta për qytetarët, vazhdon të përdor zhargonin e rrugës dhe frazat e konsumuara, duke tentuar të diskreditojë presidentin Stevo Pendarovski dhe kredibilitetin e tij. Me këtë lloj komunikimi politik VMRO-DPMNE nuk do të arrijë asgjë. Qytetarët e dinë mirë se kush është presidenti Pendarovski, i cili është vazhdimisht transparent, i hapur dhe mes qytetarëve, thuhet në komunikatën e kabinetit të Presidentit.

Nëse janë një opsion serioz politik që ka ofertë për qytetarët, rekomandojmë që të fokusohen në atë, e jo në politikë të imët – thuhet në deklaratë.

VMRO-DPMNE-ja opozitare mëngjesin e sotëm tha se në periudhën në vijim do të bëjnë një reminishencë të rasteve në të cilat Pendarovski ka shkelur fjalën dhe integritetin e tij personal.

Më 6 dhjetor në mesditë, Pendarovski u përgjigj se nuk planifikon të kandidojë sërish për president në zgjedhjet e 8 majit të vitit të ardhshëm dhe pas një deri në dy orë nga zyra e tij dërguan një deklaratë dhe sqaruan më tej. Ose bëhet fjalë për fenomenin që Stevo e mohon Pendarovskin, ose dikush me forcë e detyron të kandidojë sërish sepse askush në SDS nuk është i përgatitur të humbasë zgjedhjet - thuhet në njoftimin e partisë.

Bordi ekzekutiv i LSDM-së e ka përkrahur Stevo Pendarovskin si kandidat për kryetar të shtetit

Bordi ekzekutiv i LSDM-së dje ka vendosur që Stevo Pendarovski të jetë kandidat për kryetar të shtetit. Zgjedhjet ranë pasi u krye një procedurë statutore për kandidaturën për president, si dhe sondazhet mes anëtarëve.

Bordi ekzekutiv në përbërje të zgjeruar e përkrahu Pendarovskin si kandidat për kryetar të shtetit dhe tani e propozoi në Bordin Qendror të partisë.

Pendarovski është kandidat fitues, i afërt me popullin, i ndan vlerat progresive, me vizion të qartë për të ardhmen evropiane të vendit”, thonë nga LSDM.

Partia beson se në mandatin e tij të deritanishëm ka arritur të rikthejë reputacionin e institucionit, integritetin dhe besueshmërinë e tij.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës