Partici u pezullua nga FIFA, Tottenham mbeti pa drejtor sportiv

Foto: Pamja e ekranit / YouTube

Drejtori sportiv i Tottenhamit, Fabio Partici u ndalua të luante futboll kudo në botë. Kjo do të thotë se Tottenham, pas largimi i Antonio Conte do të mbetet edhe pa drejtor sportiv.

Partici ishte i përfshirë në keqpërdorime financiare në Juventus gjatë pandemisë dhe u ndalua nga FIFA për këtë.

Federata e Futbollit të Italisë e suspendoi për 30 muaj dhe kjo nuk ka penguar deri më sot punën e tij në Itali. Megjithatë, tani FIFA ka vendosur të zgjasë ndalimin e tij dhe ai do të zbatohet për të gjitha vendet.

Në këtë moment, Tottenham është në vendin e katërt të tabelës me 49 pikë të fituara, një pikë më pak se Manchester United në vendin e tretë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës