Papa u shtrua në spital, të gjitha aktivitetet për nesër janë anuluar

Papa Françesku (86) ndodhet sot në spital në Romë dhe takimet e planifikuara për nesër janë anuluar. Ai ka një infeksion të frymëmarrjes dhe do të duhet të kalojë disa ditë në spital, tha Vatikani.

– Ati i Shenjtë ndodhet në spitalin “Jemeli”, ku është dërguar pasditen e sotme për ekzaminime të paracaktuara”, tha zëdhënësi i Selisë së Shenjtë, Matteo Bruni, pa dhënë asnjë informacion tjetër.

Papa ka pasur vështirësi në frymëmarrje ditët e fundit, por nuk ka Covid-19, thuhet në deklaratë.

– Papa është prekur nga mesazhet e shumta të marra dhe shpreh mirënjohjen për afërsinë dhe lutjet – thuhet në Vatikani.

Papa kryesoi audiencën e tij të përgjithshme javore në Sheshin e Shën Pjetrit këtë mëngjes.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës