Pemë të rënë, makina të dëmtuara, bodrume plot me ujë: 70 raporte për dëme në Shkup pas stuhisë së fortë

foto: Shtypi i Lirë / Dragan Mitreski

Gjithsej 70 raportime për dëme në Shkup, pas stuhisë së fortë që goditi sonte kryeqytetin, e përcjellë me reshje të rrëmbyeshme, breshër dhe erëra të forta. Në 112 raportohet për pemë të rrëzuara, bodrume të përmbytura me ujë, makina të dëmtuara.

Qendra për Menaxhimin e Krizave ka marrë telefonata për pemë të rëna në Aeroport, Qendër dhe Gazi Babë. Bodrumet e përmbytura janë në lagjen Butel dhe Gjorçe Petrov.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës