Në “Boris Trajkovski” ra edhe Kroacia, fitorja e dytë e volejbollistëve në Ligën e Artë.

Foto: OFM

Kombëtarja e volejbollit për meshkuj ka arritur fitoren e dytë në shtëpi në Ligën e Artë pasi Kroacia u mposht sot në “Boris Trajkovski” pas një beteje të gjatë dy orë e gjysmë.

Volejbollistet maqedonase patën një epërsi prej 2:0, por në vend që ta mbyllnim punën në mënyrë paqësore, lejuam që Kroacia të rikthehet në 2:2 dhe ndeshja shkoi në setin e pestë, ku ende nuk na mungoi fitorja.

Me fillimin e shkëlqyer kaluam në epërsi bindëse 25:17 në setin e parë, Kroacia u zgjua në të dytin, por edhe atë e fituam me 25:22. Setin e parë kroatët e fituan me 22:25, ndërsa i katërti solli një lojë të barabartë dhe mysafirët e fituan me 31:29.

E hapëm mirë setin e pestë vendimtar dhe padyshim që patëm epërsi, por Kroacia arriti të arrijë në 12:12. Në momentet kyçe, volejbollistet tona ishin në lartësinë e detyrës dhe me rezultatin përfundimtar 16:14 fituan setin dhe siguruan fitoren e dytë pas të parës ndaj Belgjikës.

Fitorja e parë e volejbollistëve maqedonas në Ligën e Artë Evropiane

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës