Kjo është perimet më të nënvlerësuara në botë: mbron nga kanceri, është e pasur me vitaminë C

Foto: Profimedia

Familja e Carolyn Malkun ha rregullisht perime. I shoqi e shton atë në smoothie-n e mëngjesit, vajzës i pëlqen ta hajë në palestër kur kthehet nga shkolla dhe e hanë në njëqind mënyra për darkë.

“Nuk ka një perime që familja ime nuk e do, por nëse do të më duhej të përmendja më të nënvlerësuarin, pa dyshim do të ishte lakra”, shkruan Malkun, redaktor në Portal. "Eating Well" (Eating Well).

Koka e përulur e lakrës ka kaq shumë përfitime. Së pari, mund të përdoret për të përgatitur disa pjata. Përveç kësaj, mund të qëndrojë në frigorifer për një kohë të gjatë dhe të zgjasë më shumë se një kokë marule. Lakra e papërpunuar u jep krokante shumë pjatave, por është edhe shumë e shijshme kur gatuhet.

“Një nga vaktet e zakonshme në shtëpinë tonë janë salsiçet e pulës në furrë, patatet dhe lakra e skuqur me mustardë dhe salcë qiqrash”, vazhdon Malkun.

Të mos harrojmë përfitimet shëndetësore të lakrës. Kjo perime është plot me vitamina C dhe K, dhe lakra e kuqe gjithashtu përmban anthocyanine, një fitokimik i fuqishëm anti-inflamator. Përveç kësaj, është një burim i mirë i izotiocianateve, të cilat mund të ndihmojnë në uljen e rrezikut të llojeve të caktuara të kancerit.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË