Është hapur showroomi i ri i Alumil në Shkup

“Alumil”, një nga kompanitë më moderne për prodhimin e sistemeve të aluminit, dje në mbrëmje solemnisht hapi sallonin e ri në Shkup.

Një numër i madh i të ftuarve, përfaqësues të elitës së biznesit, klientë dhe kolegë patën mundësinë të njihen në një atmosferë relaksuese me mostrat e ekspozuara të sistemeve të aluminit nga portofoli i pasur i kompanisë.

Kjo hapësirë ​​do të ofrojë vlerë të shtuar për konsumatorët të cilët do të kenë mundësinë të shohin sistemet më të kërkuara të aluminit për dyer, dritare, fasada, struktura të jashtme, zgjidhje për burimet e rinovueshme të energjisë apo për personat me nevoja të veçanta. Ata gjithashtu do të jenë në gjendje të kontrollojnë funksionalitetin e tyre dhe të marrin mbështetje dhe ndihmë profesionale në procesin e përzgjedhjes nga konsulentë të specializuar, të trajnuar për t'iu përgjigjur të gjitha pyetjeve që mund të hasë një konsumator.

– Bota po ndryshon me shpejtësi dhe ne marrim kërkesa të reja çdo ditë. Ndërtesat moderne kërkojnë projektimin dhe ndërtimin e sistemeve të avancuara me standarde të larta. Duke u fokusuar gjithmonë në specifikat dhe nevojat e tregjeve më të avancuara botërore, "Alumil" ka krijuar një asortiment që përfshin produkte inovative dhe përputhet në mënyrë perfekte me nevojat moderne të ndërtimit. Nevojat e klientëve tanë janë shumë të gjera, po ashtu edhe portofoli ynë. Secili prej produkteve tona është projektuar me një qëllim në mendje: të ofrojmë zgjidhjen më të mirë të mundshme dhe të rrisim vlerën për klientët tanë. Ne po e rrisim atë vlerë me hapjen e showroom-it të ri, sepse tani klientët tanë do të kenë mundësinë jo vetëm të shohin nga afër sistemet tona më të kërkuara, por edhe aty për aty me ndihmën e stafit të arsimuar për të njohur të gjithë. avantazhet e tyre - tha Zoran Srçokov, drejtor i përgjithshëm i "Alumil" për Maqedoninë.

Mes të pranishmëve në hapje ishte edhe drejtori i shitjeve të korporatave të “Alumil International” Alexander Milonas, i cili është edhe anëtar i familjes së pronarëve Milonas. E pranishme ishte edhe ambasadorja greke në vend Sofia Philippidou.


Showroom-i i ri, i cili ndodhet në kompleksin e kompanisë, në zonën industriale Kisela Voda, në Blv. Boris Trajkovski 74A ka 250 metra katrorë. Ai gjithashtu përmban një seksion të hapur ku shfaqen sistemet e jashtme.

Kompania, e cila ka më shumë se 30 vjet përvojë në dizajnimin e produkteve të aluminit me cilësi të lartë, konsiderohet si një nga markat më të besuara për prodhimin e kornizave të dritareve dhe dyerve. Me mbi 2.700 punonjës dhe 12 fabrika në gjashtë vende në Evropë, Alumil krenohet me objektet dhe proceset moderne të prodhimit për kontroll të rreptë të cilësisë, si dhe kërkime të vazhdueshme për të zhvilluar zgjidhje unike inovative që plotësojnë nevojat e klientëve të tyre. kërkesa specifike dhe të pazakonta.

– Ne e duam atë që bëjmë dhe prandaj duam të jemi të jashtëzakonshëm në të gjitha aspektet. Në zhvillimin e vazhdueshëm të një mjedisi global është e rëndësishme të jemi gjithmonë të vetëdijshëm se kush jemi, çfarë bëjmë dhe çfarë duam të arrijmë. Motoja jonë është “Ne ndërtojmë përsosmërinë çdo ditë” dhe ne përpiqemi që çdo ditë të bëjmë një hap më afër saj – tha Srçokov.

Në vijim të kësaj motoje, “Alumil”, përmes produkteve të saj inovative, realizon misionin e saj – të përmirësojë cilësinë e jetës së njerëzve në mënyrë të qëndrueshme, duke përmirësuar performancën e hapësirës në të cilën ata qëndrojnë me cilësi, teknologji dhe estetikë të lartë. Në të njëjtën kohë, kompania i përmbahet në mënyrë të vendosur parimit të qëndrueshmërisë, kështu që sistemet e dizajnuara sipas tendencave më të fundit arkitekturore janë njëkohësisht efikase energjetike, me opsione të avancuara të izolimit termik dhe mbrojtjes nga dielli, si dhe një nivel të lartë sigurie kundër vjedhjeve. vandalizëm, zjarr, tym, tërmete dhe kushte ekstreme të motit. Në Alumil, përsosja ndërtohet vërtet çdo ditë.


Postimi i sponsorizuar

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës