Zbuloni se në cilën shenjë të zodiakut kanë lindur më pak njerëz

Foto: Pexels/Mikhail Nilov

A keni menduar ndonjëherë se cila shenjë e zodiakut ka numrin më të vogël të njerëzve të lindur në të? Ne kemi përgjigjen për këtë pyetje dhe nëse i përkisni asaj shenje, mund ta konsideroni veten të veçantë.

Kjo shenjë e zodiakut është nga grupi i shenjave të tokës që njihen për ambiciet dhe bëmat e tyre jetësore, një shenjë që qëndron fort në tokë dhe nuk është e prirur për ëndërrim me sy të syrit.

Sipas një studimi thuhet se cjapi është shenja më e rrallë në horoskop, sepse ditëlindjet më të pakta festohen ndërmjet 25 dhjetorit dhe 1 janarit, pra gjatë festave, dhe kjo është periudha e shenjës së Bricjapit, sundimi i të cilit zgjat nga 22 dhjetori deri më 20 janar.

Të dhënat në studim zbulojnë se shumica e njerëzve lindin midis qershorit dhe nëntorit, që do të thotë se shumica e fëmijëve lindin në dhjetor, janar dhe muaj të tjerë të ftohtë.

Ndoshta kjo ka kuptim, pasi gjatë dimrit jemi më shumë në shtëpi, dhe përqafimi nën batanije është një aktivitet i preferuar i shumë çifteve.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës